Drony se staly nedílnou součástí digitální kultury dneška. Na jedné straně. Nicméně na straně druhé se dají považovat za mocné nástroje v konkurenčním boji, nejenom kvůli jejich vysoké schopnosti sledovat detailně změny na určitém území (Competitive Intelligence), ale také díky exponenciálnímu růstu jejich využití v různých oborech (nejenom v logistice).
Existuje přitom několik poměrně zajímavých zdrojů, které nám mohou poskytnout vhled do tohoto odvětví.
1. Dronestagram
Jak samotný název napovídá, tvůrci se inspirovali u Instagramu. Jedná se o sociální síť, kde majitelé dronů sdílejí fotografie a videa. Ty si následně můžete rovněž komerčně zakoupit. Nicméně samotný systém je bezplatně přístupný a na základě klíčových slov tu lze vyhledávat dle lokality, nebo objektu, který daný dron sledoval. Výjimkou nejsou jen tématické blogové příspěvky, ale rovněž i globální fotografická soutěž. Mimo jiné můžete porovnat Dronestagram s DroneImageBank.
2. Fly Safe Geo Zone Map
Pokud jste vášnivými piloty dronů, pak tento zdroj pro vás bude neocenitelnou pomůckou, pokud vyrazíte lovit úchvatné snímky do různých koutů světa. Jednoduše vás informuje o oblastech, ve kterých není radno létat vzhledem k blízkosti letiště, věznic, industriálních zón, nebo v případě nenadálých událostí, jako jsou například lesní požáry. Portál provozuje výrobce dronů DJI.
3. Drone Industry Map
Pokud potřebujete tržní informace o dronech, Drone Industry Map vám zadarmo poskytne informace o producentech hardware a software, službách, akcích typu konferencí, či veletrhů a v neposlední řadě o dění na univerzitách v těchto souvislostech. Za mapou stojí společnost Drone Industry Insights se sídlem v Hamburku. Mimo jiné také poskytuje tržně konzultační služby včetně poskytování mnoha publikací rovněž volně dostupných.